Maskenbal
Autor: Administrator , 23. 2. 2010.

Dana 16.02. održane su maškare u našoj školi. Najluđi i najzabavniji dan tijekom cijele godine. Svi se maskiraju u likove koje su nekada davno željeli postati. Ove godine, učenici od petog do osmog razreda maskirali su se u razredne maske. Stoga se 5.a razred maskirao u Pipi Dugu Čarapu, 5.b u Našu malu kliniku s tim da su imali i invalidska kolica i pjevali pjesme kao pravi glumci, 6.a u Hip-Hop, a 6.b u rokere i štrebere tako da su štreberi pjevali neku laganu i tihu pjesmu i onda su došli rokeri i sve im upropastili. Jedan razred koji nas je jako nasmijao svojim maskama bio 7.a. Oni su se maskirali tako da se dečki obuku u žene, a djevojčice u lovce, kauboje, policajce itd. Bili su izvrsni i nisu se sramili, nego su bili otvoreni što je cilj maskiranja. 7.b razred se nažalost nije maskirao, što nije za pohvalu. Koliko smo saznali, trebali su biti smeće tako da obuku vreće za smeće i na nju postavljaju papiriće i razne stvari. Samo se njihova razrednica potrudila. 8.a je uložio najviše truda za svoju masku. Oni su napravili formulu od kartona. Alen Peša maskirao se u vozača formule, a ostali su bili komentatori, snimatelji, automehaničari, hostese, pa čak i konobari. Konobari su, kako bi mi to rekli, podmitili žiri sokom od naranče što se drugim učenicima nije baš svidjelo. Ali svi ionako znamo da to nije utjecalo na rezultate. Na kraju nam dolazi 8.b razred. Oni su se maskirali u Čovječe, ne ljuti se. Oni su se također potrudili kako bi maska uspjela tako što su napravili igrače polje na plahtama i veliku kocku. Oni su bili pijuni koji su igrali pa su se obukli u šarene vreće za smeće, stavili šarene kape i igrali. Bilo je jako lijepo. Kad bi barem postojale takve velike igre. Onda, kada su nam se svi razredi predstavili, došlo je vrijeme za odluku o najboljoj maski. U žiriju su sudjelovale čistačica Ankica, pedagoginja Ljerka i učiteljica engleskog jezika Natali. One su odlučile da treće mjesto treba osvojiti 5.b razred tj. Naša mala klinika. Drugo mjesto osvojio je 8.b razred kao Čovječe, ne ljuti se, a prvo mjesto, osvojili su i zaslužili učenici 8.a razreda. Mislim da je odluka pravedno donesena i da je ovo poruka za razrede koji nisu ništa osvojili da se sljedeće godine još više potrude. Moramo spomenuti i učenike od prvog do četvrtog razreda. Oni su se također potrudili i maskirali u kraljice, princeze, vile, boksače, razbojnike, policajce, vojnike i još mnogo toga. Svake godine, običaj je da mlađi učenici šetaju selom sa svojim razrednicama i pjevaju karnevalske pjesme. Tako je bilo i ove. Ljudi su izlazili iz svojih domova kako bi vidjeli različite maske i veselu djecu. Mislim da je maskenbal ove godine prošao jako dobro, jer nije bilo nepravednih odluka, a svi su se zabavljali. Tako bi trebalo biti u svemu, jer nije važno pobijediti, važno je sudjelovati!